II Zimowe Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie
2017-03-09, 22:53:00
Zwieńczeniem zimowych zmagań wszystkich salezjańskich narciarzy były odbywające się 6 marca II Zimowe Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej. To wydarzenie nie miałoby miejsca, gdyby nie wsparcie Inspektorii Karkowskiej, szczególnie ks. ekonoma Gabriela Stawowego za co dziękujemy.

przejdź do galerii
Na stok w Wiśle- Łabajowie przybyli młodzi z placówek w Krakowie, Oświęcimiu, Tarnowskich Górach, Zabrzu, Świętochłowicach i Łodzi. Po zapoznaniu się z trasą, organizator Igrzysk ks. Henryk Urbaś dokonał uroczystego otwarcia zawodów, pomodliliśmy się i wysłuchaliśmy hymnu Salosu. Następnie udaliśmy się na start i zaczęła się rywalizacja!
Całemu przedsięwzięciu towarzyszyła wspaniała atmosfera, tak charakterystyczna dla naszych spotkań. Komentatorzy, wśród których prym wiedli pan Michał Strzelecki oraz ks. Franciszek Janyga, emocjonująco i z humorem kibicowali zawodnikom. Mimo różnych „przygód” na trasie, często spowodowanych średnimi warunkami, na metę każdy wjeżdżał z uśmiechem.    Wszyscy rywalizowali z równym zapałem i zaangażowaniem, ale wśród zwycięzców znaleźli się: w kategorii gimnazjum Clara Schulz i Mateusz Hulak z reprezentacji Tarnowskich Gór, w kategorii szkół ponadgimnazjalnych Kinga Mastalerz z Łodzi i Oskar Jędrzejewski z Oświęcimia, wśród snowboardzistów bezkonkurencyjna okazała się Natalia Chabros, reprezentant gimnazjum Jan Bałabuch z Oświęcimia oraz Filip Garmulewicz w konkurencji chłopców szkół ponadgimnazjalnych. Otrzymali oni przepiękne puchary, a zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca lśniące medale. Wyłoniono również narciarzy, którzy najszybciej pokonali slalom. Byli to Clara Schulz i Mateusz Hulak. Następnie udaliśmy się na gorący posiłek. Chwilę później każdy z uczestników dostał medal, będący jednocześnie cudowną pamiątką tego wydarzenia.
Serdecznie podziękowaliśmy także wszystkim organizatorom, pracownikom wyciągu Stożek i trenerom. Po dekoracji i błogosławieństwie, pełni niesamowitych wrażeń udaliśmy się w podróż powrotną, aby spotkać się ponownie jeszcze szerszym gronie za rok.
autor: Anna Jendryczko